★★★★★ 4.5 141 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by labunica.ba
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • This Bundle Includes: Samsung QN65S85FAFXZA 65" OLED HDR 4K Smart TV with Q-Symphony Pro (2025) | Kanto R400 Recessed In-wall Full Motion Articulating TV Mount for 35" - 65" TVs
UPC 840377558014
Size 65
Brand Samsung
Color Graphite Black
Model Name QN65S85FAFXZA
Model Year 2025
Resolution 4K
Audio Input Optical
Item Weight 36.4 Pounds
Screen Size 65 Inches
Aspect Ratio 16:9
Manufacturer Samsung
Model Number BNDL_QN65S85FA-R400-AMBER-SC
Model Series Samsung QN Series
Refresh Rate 120 Hz
Mounting Type Wall Mount
Signal Format Digital (HDMI, USB, LAN, Optical, RF, RS-232C)
Warranty Type Limited
Connector Type HDMI, USB, LAN, Optical, RF, RS-232C
Contrast Ratio High
Control Method Remote
Item Type Name 4K TV
Video Encoding HEVC, VP9
Controller Type Remote Control
Mfr Part Number BNDL_QN65S85FA-R400-AMBER-SC
Total Usb Ports 2
Operating System One UI Tizen
Audio Output Mode Surround
Display Size Class 65 Inches
Display Technology OLED
Hardware Interface Bluetooth, Ethernet, HDMI, S/PDIF, USB
Total USB 30 Ports 1
Additional Features NQ4 AI Gen2 Processor, Pantone Validated, Contour Design, Active Voice Amplifier Pro, Adaptive Sound Pro, 120Hz Refresh Rate, Anti Reflection, OLED HDR, Ultra Viewing Angle, Real Depth Enhancer, Motion Xcelerator 120Hz, Film Mode, 4K AI Upscaling, Color Booster Pro, Dolby Atmos, OTS Lite, Q-Symphony Pro, Bluetooth, 360 Audio, Tizen Smart TV, Multiple Voice Assistant Compatible, Samsung Health, VESA 300mm x 200mm, Wi-Fi 5, HDMI 4, 2 x USB-A, Eco Sensor, Auto Power Saving/Off, BT SolarCell Remote
Speaker Description Surround sound system with multiple speakers
VESA Mount Standard 300 x 200 mm
Wireless Technology Bluetooth, Wi-Fi
HDR Format Supported HDR10
Connectivity Technology Bluetooth, HDMI, RF, USB, Wi-Fi
Number of Audio Channels 2
Item Dimensions D x W x H 10.4"D x 56.8"W x 35.3"H
Total Number of HDMI Ports 4
Parental Control Technology V-Chip
Display Backlight Technology Self-Luminous
Display Refresh Rate in Hertz 120
Motion Enhancement Technology Motion Xcelerator 120Hz
Integrated Surround Sound Format Dolby Atmos
Picture Quality Enhancement Technology AI-based Picture Enhancement
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
141 ratings | 58 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (117)
4 stars
4% (6)
3 stars
2% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (14)